TOEFL Nedir?


TOEFL (Test Of English As a Foreign Language), ana dili ingilizce olmayanların İngilizce seviyesini ölçmek için Educational Testing Service (ETS) tarafından dünya çapında düzenlenen bir sınavdır. TOEFL, İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim görecekler için eğitimin önemli bir parçasıdır. ETS TOEFL Programı, testine ek olarak, İngilizce dil becerilerini geliştirmesine yardımcı olacak araçları ve kılavuzları içerir.

TOEFL IBT Testi Nedir?


TOEFL IBT testi, üniversite düzeyinde İngilizce kullanım ve anlama yeteneğini ölçmektedir. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini akademik görevleri gerçekleştirmek için ne kadar iyi birleştirebildiğini değerlendirir. TOEFL testi için iki format vardır ve testi alacağınız merkeze konumuna bağlıdır. Çoğu teste girenlerin TOEFL iBT sınavını tercih etmektedir. Dileyenler için PBT (Paper-based Test) de verilmektedir.

Reading-Listening-Speaking-Writing olmak üzere 4 farklı bölümden oluşur. Herbiri 1 saat civarı sürer ve toplam 4 saattir. 30′ar puandan, sınav toplam 120 puandır.

2. saatin sonunda 10 dakika molası vardır.

Kimler TOEFL Testi Almalı?


Tüm dünyadan fazla 27 milyon kişi İngilizce dil yeterlilik göstermek için TOEFL test almıştır. Alanların ortalama İngilizce beceri düzeyi arasında değişmektedir.

  Bir yükseköğretim kurumunda çalışmayı planlayan öğrenciler

  İngilizce öğretim programı kabulü ve mezuniyeti için

  Burs ve sertifikasyon adayları

  İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce öğrenenler

  Vize için başvuran öğrenciler ve işçiler

TOEFL Sınavına Nasıl Başvurabilirim?


Sınava ETS üzerinden başvurabilirsiniz.

TOEFL Hangi İllerde Yapılmaktadır?


Adana, Ankara, Antalya, İstanbul(Beşiktaş, Beyoğlu, Eminönü, Kozyatağı, Mecidiyeköy, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin illerinde yapılmaktadır.

TOEFL Sınav tarihleri için tıklayınız

TOEFL Sınav Ücretli midir?


TOEFL sınavı ücretlir. Her sınav başına 180$ ödenmesi gerekmektedir. Sınava belirtilen tarihlerde dilediğiniz kadar girebilirsiniz.

TOEFL Sınavı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Gelecek her şey yakındır

-Every future is near

Toplam

 Tıklanma (*) : 4800049
 Kullanıcı : 4152
 Aktif Kullanıcı : 47
 Kelime : 98278
 Kelime Anlamı : 293294
(*) 25.03.2012'den beri